#2 ZALOŽENÍ NOVÉHO BLOGU

Pokud právě zakládáte nový blog, je důležité se na to připravit, než začnete. Udělejte si nějaký čas na přemýšlení o vašem tématu a udělejte si nějaký správný výzkum klíčových slov. A nezapomeňte vymyslet jasnou a ovladatelnou strukturu svého blogu. Pokud se předtím, než začnete psát, zamyslíte nad tím, jak chcete svůj blog nastavit, ušetří vám to později spoustu práce.

Dnes už je založení blogu velmi snadné. Dá se to udělat snadně dle instrukcí na internetu. Můžete se založit kdekoliv, kde to jde.

Pokud potřebuješ poradit se založením blogu na WordPressu přes nastavení až po samotnou monetizaci krok za krokem pak si určitě zakup mou e-knihu Bible blogu, aneb blogování od A do Z

Psaní kvalitního obsahu zvyšuje vaši důvěrihodnost

Ale teď už to není jen o blogu, teď už se používá i spoustu jiných stránek s použitím vlastního účtu, abyste ukázali Vaše práce. Je to snadné. Takovým příkladem je například Wattpad, nebo internetové magazíny, podcasty a další formy obsahového marketingu. To vše tvoří perfektní obsah pro vaše klienty a především tak budujete jméno své značky.

Ale pokud opravdu chcete svůj blog. Tak do toho! Dá se vybrat ze spousta stylu a platforem. Jako za nejznámější a nejpoužívanější se považuje platforma WordPress. Velmi snadná a spolehlivá. O WordPressu najdete na internetu nejvíce informací. A i spoustu kladných názorů.

Detailněji mluvím o WordPressu ve své e-knize BIBLE BLOGU.

5 kroků k založení vlastního blogu

Je několik věcí, které nesmíte na svém blogu zapomenout:

  • Zvolte si svůj styl. Vyberte si takový, který ukazuje, to co vlastně publikujete. Pokud chcete publikovat seriozní práce, nesmíte si udělat blog v podobně 12leté holčičky, která píše o zvířátkách. To není v takovém případě to pravé, co by Vám zvedlo publicitu.
  • Vyberte správnou platformu. Projděte si rady a typy na internetu a vyberte to nejlepší. Jako je WordPress nebo Blogger.
  • Chce to i správný název. Kupodivu nad tímto úkolem stráví spoustu lidí snad nejvíce svého času. Všichni chtějí být v něčem výjimeční. A proto i na názvu záleží.
  • Nezapomeňte se pro začátek představit obecenstvu. Napište o sobě pár slov a taky o tom, proč jste si vytvořili vlastní blog. Uděláte tak dojem pro budoucí čtenáře a blogaře.
  • A v neposlední řadě se nesmí zapomenout na svou práci. To proč to vlastně děláte. A to, co se Vám honí hlavou. Pár začátečnických prací, nikdy nepřijde nazbyt.

Jak jste na tom s blogem vy? Už jste si ho založily? Budujete pro svou komunitu hodnotný obsah díky obsahovému marketingu? Pište do komentářů, moc se na vaše odpovědi těším. 😉

You Might Also Like