Vyberte stránku

S pojmem “virální marketing” se stále víc a víc setkáváme ať už v televizi, na internetu nebo v odborných časopisech. Je to pojem, který by měl znát každý začínající podnikatel. A co to vlastně je?

Virální marketing a jeho význam

Virální marketing je jedna z mnoha marketingových technik, která se používá nejenom na internetu. Využívá všechny marketingové aktivity, které využívají k šíření cíleného obsahu samotné uživatele nebo zákazníky. Cílem je nějakým způsobem donutit čtenáře k propagování vaší značky, služby nebo zboží. Využívají se především sociální sítě, na kterých majitel firmy nebo e-shopu propaguje danou značku nebo produkt. Své fanoušky pak nějakým způsobem motivuje k jejich dalšímu šíření. 

Virální marketing slouží k nárůstu povědomí a zvýšení zájmu o značku. Lidé, kteří jsou v roli protagonistů jsou motivováni k dalšímu šíření a doporučení. Ve většině případů si to neuvědomují a činí tak pouze z vlastního zisku, např. produkty zdarma, výhra apod. 

Využijte virální marketing kdykoliv se naskytne příležitost

Blíží se období Vánoc a všichni lidé si rádi posílají vánoční blahopřání, toho využívají i firmy a nabízejí krásně graficky upravené blahopřání s jejich logem, které mohou třeba právě fanoušci na sociálních sítích sdílet se svými blízkými. Pro firmu je to pak skvělá a snadná reklama. Využít můžete také předvánoční atmosféru a nabídnou svým zákazníkům skvělé dárkové balíčky pro jejich blízké formou soutěže. Stačí pouze napsat, že pro výhru je třeba sdílet daný obsah a hned máte reklamu. 

Virální marketing a jeho obsah

Pomocí virálního marketingu můžete sdílet cokoliv, co potřebujete. Propagovat své výrobky, zboží nebo služby můžete pomocí vtipných videí, obrázků, slev, dárků zdarma nebo soutěží. Virální marketing je často spojován také s emailovým marketingem. 

Přidej se do mé skupiny 💜“Ženy v online světě“💜, kde to vážně žije!

Kde učím ženy jednoduše a stručně to vše o blogování, copywritingu, online podnikání a dalších zajímavých oblastech. 

Najdeš tam kamarádky, které baví to stejné co tebe. Pořádají se tam tématické dny a také další zajímavé akce jako BLOGGERFEST, výzvy nebo tam najdeš speciální dárečky a slevy. 

Pojď se se mnou učit novým věcem a růst v úspěšnou a sebevědomou ženu!