https://images.app.goo.gl/dXNcCkLjkPkFV5udA
Knižní recenze

RECENZE: Sirotčinec slečny PEREGRINOVÉ pro podivné děti

Ráda bych vám představila velmi zajímavou knížku, která byla také zfilmována. V tomto článku se mimo jiné dozvíte základní informace a postřehy a dojmy z knížky i filmového zpracování. Sháníte tip na knížku nebo film, pak čtěte dále a třeba vás právě tento příběh zaujme!

Základní informace o knize:recenze knihy

Název knížky: Sirotčinec slečny Peregrinové
Originální název: Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children
Autor: Ransom Riggs
Žánr: horor, sci-fi, fantasy
Počet stran: +/- 350
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Jota

Kniha má již další 2 pokračování (Podivné město, Knihovna duší).

O čem kniha povídá

Jedná se o román s prvky hororu a fantasy. Hlavním hrdinou je Jacob (16 let), který když uvidí umírat svého dědečka, ke kterému vzhlíží, utíká z Ameriky na vzdálený ostrov u břehů Walesu. Tam nachází starý a ztrouchnivělý sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, na kterém trávil jeho děda druhou světovou válku, když jako Žid utekl z Polska před nacisty. Od dědečka dostal pár šifer, jak rozluštit tajemství. Postupně zjišťuje nové a nové informace, které jej přivádějí na myšlenku, že děti pobývající v tomto sirotčinci byly pravděpodobně nebezpečné pro okolí a jsou možná ještě stále někde naživu a nemají se zrovna dobře… Zachrání je?

recenze knihyRecenze knihy z mého úhlu pohledu

Celou knížkou se vám promítají také černobílé fotografie, které samotné knize dodávají ten správný hororový nádech a strašidelnou atmosféru. Tato kniha dle mého názoru není nijak věkově omezená. Počtou si jak děti, tak teenageři, ale i dospělí. Jedná se o knihu s poutavým příběhem, která tě nenechá spát, dokud ji nedočteš. Je plná dobrodružství a tajemství, na která se budeš těšit, až je příběh odhalí. Ačkoliv mezi žánry této knížky patří horor, tak to rozhodně není knížka, před kterou byste se měli schovávat pod peřinou, spíše taková pohádka. Je čtivá, nijak náročná. Není to kniha, u které budete v klidu číst a relaxovat, tady budete napjati analyzovat každou stránku a nedočkavě čekat, co se stane dál.

Kniha vs. film

Ačkoliv myšlenka a pointa knihy zůstává, film v sobě nese řadu odlišností. Přestože ten, kdo knihu četl, se z počátku nemusí orientovat se slovy, že jsou tam velké změny jak v prostředí, tak v čase. Časem tento fakt přestanete vnímat a plně si užívat film, který je sám o sobě velmi kvalitně a poutavě zpracovaný. Film režíroval Tim Burton a dokázal to, co se knize nepovedlo – každému divákovi nahnal strach.

Fotografie: https://images.app.goo.gl/dXNcCkLjkPkFV5udA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *