Recenze knihy: Než jsem tě poznala – Jojo Moyesová

big_nez-jsem-te-poznala-vv5-155109Je to neuvěřitelný příběh  o tom, že zázraky se dějí, ale vždy nekončí šťastně…..

Je opravdu zajímavé, jak se z obyčejného života, stane něco neuvěřitelného. Jak se najednou stane něco nečekaného. Nejvíce o tom ví sama hlavní postava v příběhu. Obyčejná, nemotorná a prostě svá, je Louisa Clarková. V tomto díle popisuje kus ze svého nezajímavého života. Ale najednou se ocitne někde, kde se jí život změní….

Ona sama žíla obyčejným životem, v obyčejné práci, s obyčejnými starosti. Ale jakmile přišla o svoje poklidné zaměstnání jako servírka, hledala něco nového. Díky tomu se dostala do rodiny Traynorů a hlavně k Willovy, o kterého měla pečovat.

Will byl mladý, pohledný muž. Měl své sny, jen je problém v tom, že už je nemohl žít. Po nehodě se ocitl tam, kde by to ani nikdo nečekal. S energické postavy, plné šarmu, se najednou stal tichý a arogantní typ… Louisa ale měla na takového člověka více trpělivosti, než se dalo čekat. I když se nejprve nechoval mile, přesto tu byla a starala se o něj. Stála u něj od rána do večera. Snažila se být vtipná, i když se on tolik nesmál…..

Pak se ale něco v něm samotném zlomilo a cítil se s ní líp, než kdy jindy. Otevřel se svým citům a byl rád za každý den, kdy byla s ním.

Jeho stav se ovšem zhoršil….. Noci kdy nemohl ani dýchat, nedýchala ani Louisa. Dny, kdy se necítil nejlíp, strávila v jeho blízkosti.

Splnila mu sen zase žít a užívat si života. Díky ní se odvázal a byl zase tak energický, jako dřív. Jenže i tady bohužel platilo rčení, že vše jednou skončí…..

Napínavý příběh, dvou milujících se lidí. O taky o tom, jak moc se obětuje jeden pro druhého…..V dobrém i špatném.

 

One thought on “Recenze knihy: Než jsem tě poznala – Jojo Moyesová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *