Blogování Copywriting

Psaní je krásné řemeslo

Ten kdo má dar, vyjádřit své pocity slovy je umělec. Jenomže psaní je také o velké píli. Když se rozhodnete, že něco chcete napsat. Musíte mít sílu to dokončit. Pokud tu sílu nemáte, stane se, že vaše nápady a náměty skončí na dně šuplíku, nedokončené a zapomenuté. To je přeci škoda, zahodit svůj talent. V dnešní době, kdy je na internetu spousta webových portálů, na kterých své texty můžete publikovat a jiní psavci, jako jste vy, vám dílo rádi okomentují a přidají své připomínky. Je také mnoho způsobů, jak svůj talent zpeněžit. 

Jenomže, jak začít psát? Jak své myšlenky vložit na papír? 

Předtím, než začnete psát, si vezměte papír a tužku. Doprostřed papíru si napište název svého díla, nebo slovo, které vše vystihuje třeba Kuchyně, nebo Zoologická zahrada. A začnete tvořit myšlenkovou mapu. 

Pište vše, co vás k textu napadá. Vypíšete tak všechny své myšlenky pěkně na papír a budete mít to nejdůležitější na začátek hotové. 

Později si vezměte další kus papírů a pokračujte v práci. Na další papír se pokuste chronologicky seřadit, tak aby nejdůležitější informace textu byly hned na začátku. Co nejvíc si rozpracujte váš text na papír. Číslujte si jednotlivé body od jedničky třeba do dvacítky, nebo si dělejte k jednotlivým bodům jen puntíky. Důležité je, aby vaše body šly chronologicky za sebou tak, jak je chcete mít napsané ve vaší práci. Čím podrobnější budete, tím se vám pak bude lépe psát. 

Ukázka, jak by takové body měly vypadat

  • Jaké máme styly kuchyně?
  • Jak kuchyň vymalovat?
  • Jakou si zvolit kuchyňskou linku?
  • Jak vybrat správně vestavěné spotřebiče?
  • Na co si při zařizování kuchyně dávat pozor?

Psaní samotného textu je hračka

Pokud jste si podrobně sepsali osnovu vašich textů. Jejich následné sepsání je podle bodů úplná hračka. Zabere vám to zhruba necelou hodinu, než napíšete dobrý a kvalitní text, podle sepsaných bodů. 

Nezapomeňte na korekturu

Po dokončení celého textu, si ho po sobě minimálně třikrát zkontrolujte. Předejdete tak zbytečným chybám, které by mohly odradit čtenáře, nebo zákazníka od jejich přečtení či koupě. Váš text by neměl obsahovat žádné chyby, pokud ho prodáváte pod značkou „kvalitní text“. Malý překlep se někdy toleruje, ale lépe text vypadá bez hrubek, překlepů, se správnou interpunkcí, správně navolenými nadpisy a podnadpisy. 

Jak své texty zviditelnit

Pokud chcete své texty psát pro nějaké online média nebo webové stránky musíte dobře hledat. Je mnoho webů, které poptávají nové autory. Když zaujmete svými texty, můžete se stát autorem, který bude pravidelně přispívat na stránky svými texty. Ze začátku volte spíše bezplatné publikování textu, získáte tak své první reference, ze kterých si můžete sestavit kvalitní portfolio, také zviditelníte své jméno, jako začínající autor a teprve pak své texty můžete začít prodávat. Můj příběh začal podobně, jako může začít ten váš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *