Kouzelný život

Péče o matku a dítě, aneb dbejte o své tělo v TĚHOTENSTVÍ

dravé a šťastné těhotenství je jistě přáním každé ženy. Chcete-li, aby období očekávání narození miminka bylo co nejkrásnější a probíhalo co nejlépe, pečujte o sebe od samého počátku. Nezapomínejte, že spokojenost sama se sebou i pohodu přenášíte na své děťátko od početí po celé období těhotenství a poté i při kojení.l Myslete na sebe a své dítě, ať děláte cokoliv.

Mění se nejen vaše tělo, ale v důsledku celkových hormonálních změn můžete být přecitlivělá, i běžné malichernosti vás mohou vyvést z míry. Je zcela přirozené, že pocity radostného očekávání někdy střádá sklíčenost a obavy vyvolané pozorováním měnící se postavy.

Nebojte se však. Od zkušených maminek vím, že po porodu i ty nejnepříznivější tělesné změny zmizí a budete-li o své tělo dostatečně pečovat a pravidelně cvičit, vaše obvyklá postava se vám brzy vrátí.

O tělo je třeba pečovat, zvláště v těhotenství

Těhotenství, porod a následné období kojení kladou na ženské tělo veliké nároky. Čím důkladněji se fyzicky připravíte, tím lépe se budete cítit. A ani v průběhu těch několika měsíců se nemusíte obávat ztráty svého půvabu. Každý den si najděte pár minut jen a jen pro sebe a pečujte o svůj vzhled. Starejte se, aby vaše pokožka dostávala patřičnou výživu, byla dostatečně vláčná a poddajná. Váš dobrý pocit ze sebe sama významně přispívá k vaší spokojenosti a rovnováze, k vnitřní a vnější harmonii. To všechno je velmi důležité jak pro miminku, tak pro zdravý vývoj děťátka. Vězte, že i v tomto období, složitém a krásném zároveň, budete překypovat štěstím a zdravím.

Recenzujeme výrobky SALOOS pro péči o těhotenskou pokožku

Olej na masáž hráze

Přibližně 6 týdnů před očekávaným porodem doporučujeme k péči o tělo přidat pravidelnou masáž hráze. Nejjemnější rostlinné bio oleje napomáhají lepší pružnosti kůže. Pro dostatečné uvolnění pokožky je vhodné provádět masáž (oblast hráze) 4-5 x týdně 5 až 10 minut, nejlépe po koupeli či sprchování, kdy je pokožka uvolněná a poddajnější. Olej pokožku zvláční a pomáhá zvýšit její elasticitu. Čistý přírodní bioprodukt.

Olej na masáž hráze od Saloos se používá skutečně velice snadno. Krásně vojí a stačí kapička, aby se dobře promastila ona místa. Je dobré si při masáži přizvat na pomoc partnera. Přece jen je tohle období čas, kdy se mnohem více sblížíte a prožijete společně okamžiky, na které jste doposud nebyli zvyklí. Nemohu posoudit, zda masáže k něčemu budou, to uvidíme až v létě po porodu. Ale aspoň vyzkoušíme se snoubencem něco nového. 🙂

Olejíček mám jemnou bylinkovou vůni. Jedná se o čistě přírodní produkt, takže nehrozí žádné vyrážky, nepříjemné svědění nebo alergické reakce. I když některé zákaznice tvrdí, že jich potom hráz svědila. Ale asi záleží na typu ženy. Za mě musím říct, že žádné nepříjemné reakce nenastaly, za což jsem nesmírně ráda.

Prsní olej

Pamatujte si, že vaše láska a mazlení jsou pro dítě právě tak důležité jako mateřské mléko, které mu dáváte. Nepodceňte tedy péči o prsy a denně si najděte několik minut. Jemně prsy masírujte špičkami prstů směrem k dvorci (s touto přípravou prsů můžete začít přibližně 4 týdny před očekávaným porodem). Každodenní péče kůži zjemňuje, zvláčňuje, vyživuje, podporuje její přirozenou funkci, napomáhá její elasticitě. Nepoužívejte bezprostředně před kojením. Čistý přírodní bioprodukt.Prsní olej používám už od druhého měsíce těhotenství, kdy se mi začaly zvětšovat prsa. Tehdy se mi objevila šílená vyrážka. Nemohla jsem se jí nikterak zbavit, připomínala suchá místa jako při lupence. Používala jsem různé krémy, ale všechny se rychle vstřebávaly a já potřebovala něco, co místa pořádně promastí a pomůže mi to proti svědění, které mě při vyrážce trápilo. Teprve prsní olej mi pomohl. Prsa hydratoval a pomohl mi od nepříjemné vyrážky. Dnes jsem na konci čtvrtého měsíce, po vyrážce ani památka a dokonce mi olej pomohl na hodně suché bradavky. Netrápí mě svědění, netrápí mě suché bradavky. Každý večer si prsa natřu olejíčkem a vím, že pro své tělo dělám to nejlepší, co v tuto chvíli mohu dělat.Velkou výhodou je, že jej mohu používat také po porodu.

Těhotenský pěstící olej

Strie (pajizévky) vznikají na kůži, jestliže je napjatá nad mez normální pružnosti. Nejčastější příčinou bývá rychlý růst nebo přibývání na váze. V těhotenství se tyto pruhovité trhlinky objevují především na bříšku, prsech a stehnech. Málokdy zmizí úplně a proto je vhodné pravidelně používat těhotenský pěsticí olej. Denně (i několikrát) jej vtírejte do pokožky. Olej vyživuje kůži do hloubky, čímž pomáhá zamezit vysoušení a následnému popraskání, pokožka zůstává pružná a vláčná. Jemná vůně a účinky pečlivě zvolených esenciálních olejů přispívají k celkové harmonizaci v tomto krásném a v životě ženy tolik důležitém období. Pro následnou podporu přirozené regenerace pokožky doporučujeme olej používat i po dobu dalších 6 až 12 měsíců po porodu. Těhotenský pěstící olej nádherně voní, krásně se roztírá a dokonale pečuje o pokožku. Používat ho však mohu pořádně teprve teď. Na začátku těhotenství, když jsem jej chtěla používat, se to nedalo. Šíleně mi smrděl. Dnes mi však příjemně voní po bylinkách. Výhodou je, že vyživuje pokožku a dodává jí pružnost, tím pádem nedochází ke vzniku strií, které jsou v těhotenství časté.Za mě mohu opět všechny výrobky jedině doporučit. 

A co vy? Co jste v těhotenství používaly za krémy a kosmetiku? Podělte se v komentářích! 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *