Kouzelný život

Odpočinek s čajem z jablečných slupek

Je 9. prosince, včera jsme zapálili druhou adventní svíčku. V mnoha našich domovech probíhá příprava na vánoční svátky. Uklízí se, vaří, peče. Najděme si, i v tom uspěchaném čase, chvilku na zastavení, odpočinek, relax.

Odpočinek je velmi důležitý. Nejenže odstraňuje únavu, navrací chuť do práce a posiluje naši obranyschopnost, ale taky odbourává stres a odpočinutý a to se pak odráží ve stavu naší pleti.

Udělejme si na sebe čas alespoň půl hodinky denně, určitě to stojí za to. Zapalme si nějakou voňavou svíčku, vezměme do ruky oblíbenou knihu a začtěme se.

Je období jablek, tak si můžete k tomu udělat jablíčkový čaj s medem, jako jsem měla dneska já.

Že nevíte, jak na něj? Je to snadné, poradím vám……

Na dva čaje jsem si nachystala okrájené slupky z 4 větších jablek a použila jsem i vykrájené jádřince. Dala do konvice z varného skla a přidala k tomu malou lžičku drcených sušených šípků. Kdo nemá, může použít porcovaný šípkový čaj. Kdo nemá ani porcovaný, tak si vystačí jen s jablky, jen čaj bude podstatně světlejší. Konvici zavřeme a dáme vařit. Chvilku před bodem varu konvici odstavíme ze sporáku a ještě tak 10 minut necháme jablíčka louhovat. Zároveň se nám čajík mírně ochladí a my tam budeme moct přidat med bez obav, že by se nám ztratily jeho cenné látky. No a pak už jen zcedíme přes sítko, osladíme medem a z jablíčka si formičkou na cukroví vyřežeme nějaký hezký tvar a ozdobíme si s ním čajík.

Vypijte si v klidu čaj, přečtěte pár stránek ze své oblíbené knihy nebo se jen tak na chvilku zasněte a uvidíte, že ona půl hodinka bohatě stačí, abyste zase měly chuť pokračovat v práci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *