Kouzelný život

Nakupujte v second handu, je to ekologické a možná narazíte na „poklad“!

Potřeba obměňovat šatník je nám ženám vlastní, ale co dělat když do peněženky je někdy hluboko a do výplaty zase daleko? Snadná rada – nakupte si v second  handu. Ale není to jen o financích, jde taky o nadšení hodné prospektora, který právě narazil na zlatou žílu. Co potěší srdce ženy víc, než výstavní kousek známé značky, který však nestojí tisíce, ale pouhých 40 kaček?

Jak vybrat správný second hand?

Je mnoho povolaných, ale málo vyvolených. Pokud vejdete do obchodu hrdým nápisem „Poslední anglická móda“, hned ve dveřích váš čich otupí podivný odér, který je směsicí zatuchliny s cigaretovým kouřem a nevzhledná prodavačka, která si odklepává popel z cigarety do víčka od kompotu vás nakřáplým hlasem vyzve: „Zlatíčko jen se pohrabte i na vaší váhu se tu snad něco najde“, asi to nebude to pravé ořechové. V second handu jde o věci z druhé ruky, ale to neznamená, že by se nám prostředí našeho nákupu nemělo zamlouvat. Stačí ale první osobní zkušenost a už víme, kam nikdy víc nevkročíme a kde nás to naopak bude bavit.

Trocha ekologie i ekonomie

Pokud nakupujeme v „sekáči“, nejde jen o uspokojení ekonomických potřeb, ale také o to, že se chováme ekologicky. Věci můžeme nejen nakupovat, ale také přes specializované internetové inzertní servery prodávat. Doba, kdy se ženy za nákup v podobném obchodě rděly, je už asi taky dávno pryč. Dnes se k tomuto nákupnímu fenoménu, který někdy hraničí až se závislostí, hrdě hlásí i mnohá celebrita.

Hledejte a naleznete, třeba i „poklad“

Trochu si zahřešit, dopřát si nákup několika kousků, zaplatit kolem dvou stovek…No znáte lepší relax? Nejde jen o to, že něco nutně potřebujeme, že by nám snad dírou v botě tekla voda a bez nového svetru bychom se venku třásli zimou. Jde o radost z hledání a nalézání. Jaké nadšení se nás zmocní, když v hromadě kabelek náhle narazíte na „poklad“? Zahrabete v kontejneru a najednou ji držíte v ruce. To není kabelka, ale přímo zjevení. Perfektní na rameno, účelně členěná s dokonalým úložným prostorem a ještě ve vaší oblíbené starorůžové. No nebuďme snobi, ale najít kabelku známé značky za čtyřicet kaček, jejíž cena se v reálu lehce pohybuje kolem dvou tisíc, to by snad potěšilo i ledovou královnu?

Autorka článku: Marie Ondová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *