Kouzelný život

Marocký jíl: Recenze od Lady Viktorie

Upřímně nejsem žádný velký fanda kosmetiky. Vzhledem k tomu, že většinu času trávím doma se svým synem, nepotřebuji nějaké přehnané líčení. Ovšem nepřestávám o svou pleť dbát a tak využívám přírodní kosmetiku, která je šetrná k mé citlivé pleti a využívám darů přírody, aby pečovali o mou pleť především při těchto velkých změnách počasí, které tu vládnou.

Marocký jíl od Saloos

Marocký jíl je velmi jemný 100% přírodní jíl je ideální k očistě pleti, těla i vlasů. Vhodný pro všechny typy pokožky včetně problematické. Vyniká svými schopnostmi absorbovat z pokožky přebytečný maz, toxiny a nečistoty. Pomáhá předcházet rozšířeným pórům a černým tečkám. Odstraňuje odumřelou kůži a nečistoty. Zlepšuje pružnost a vitalitu pokožky, projasní ji a zanechá hydratovanou, hebkou a vláčnou.

Lázeň s marockým jílem prokrví a hydratuje pokožku od hlavy až k patě. 100% přírodní marocký jíl je skvělým prostředkem k šetrnému čištění pleti obličeje i pokožky celého těla. Lze jej využít k výrobě čistící pleťové masky i na vlasové zábaly. Nastartuje ochranné mechanismy a zpomalí proces stárnutí. Unavená pleť dostane potřebnou dávku svěžesti.

Díky spolupráci se Saloos se mi dostalo možnost vyzkoušet tento skvělý přírodní produkt a upřímně jsem velice nadšená. Příprava je velmi jednoduchá a tak ji zvládnu během volné chvíle, kdy připravuji koupel pro syna. Doba koupání je ideální pro působení masy a tak si ji ihned nanesu a nechám působit. Po odstranění masky si pleť ošetřím hydratačním krémem, tak jak to mám ráda. Zprvu nebyli vidět žádné výsledky, ale po pár zopakování jsem ihned viděla první změny.

Má pokožka je na pohled čistší, pružnější a jemnější.

Jíl má však jednu negativní vlastnost a to, že po odstranění masky je pleť zarudnutá a velmi citlivá. První aplikování masky bylo šílené. Tváře mi skoro hořely, jak jsem na masku nebyla zvyklá. Po pár článcích na internetu jsem došla k závěru, že je to tak v pořádku, ale ten pocit, asi po pár minutách jsem to nevydržela a masku si musela stáhnout.

I přes tento nepříjemný okamžik je maska opravdu skvělým pomocníkem v péči o pleť.

Postup přípravy masky

  • Připravte si misku a dřevěnou či plastovou špachtli (jíl by neměl přijít do kontaktu s kovem).
  • Pleťovou a tělovou masku připravíte smícháním jílu a vody v poměru cca 1:1. Masku můžete vylepšit také květinovou vodou, či 2-3 kapkami vhodného 100% přírodního esenciálního oleje.
  • Masku nanášejte na obličej, nebo na tělo mimo oční okolí a rtů. Nechte působit cca 15-20 minut, poté opláchněte teplou vodou a osušte.

Pokud vás marocký jíl zaujal a chcete jej vyzkoušet na vlastní kůži, pak si jej můžete zakoupit zde na e-shopu Saloos.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *