Čtení ke kávě Kouzelný život

KNIŽNÍ TIPY pro stylové dámy, aneb co číst po večerech

Miluješ knihy a ráda by sis přečetla nějakou dobrou knížku plnou rad o módě, líčení či životním stylu? Mám pro tebe pár tipů, na které jsem narazila při učení v knihovně, nebo na nákupech. 

Skvělá kniha pro milovnice francouzské módy. Kniha “Jak se stát Pařížankou … ať žijete kdekoliv” je průvodcem pro všechny, které chtějí být jako okouzlující a půvabné Pařížanky. V knize vám čtyři rodilé Pařížanky poradí, jak na pořádný večírek, jak se stylově vypořádat s kocovinou, bez čeho se váš šatník neobejde, jak na první rande a mnoho a mnoho dalšího se dozvíte na 272 stránkách. 

V každém okamžiku šik to je další kniha inspirována Francií a tamními ženami. To že na číslech nezáleží, Francouzky moc dobře vědí. Jejich krásný život spočívá ve stylu, jednoduchosti, inteligenci a štědrosti. Dokážou spojit jedinečný mix realismu a joie de vivre. Kniha odhaluje tajemství Francouzek, jak zůstat v každém věku krásná, mít styl a šarm. Dozvíte se, co s vlasy, že jíst správně je umění, odhalíte způsoby, jak si pohrát s doplňky, jak cvičit a zůstat ve formě a mnohem víc. 

Ještě stále zůstaneme v Paříži. Je tu ještě kniha “Madame Chic aneb co všechno jsem se naučila v Paříži.” Zábavný průvodce, kde vás mladá studentka Jennifer provede Paříží. Ukáže vám jak si udržet postavu, jak se správně oblékat, jak svému vzhledu dodat šmrnc a ženskost, zkrátka jak si užívat života po francouzsku plnými doušky. 

Pokud nehledáte jen průvodce, ale také trochu oddechového čtení, mohu doporučit knihu “Austenland, láska podle Jane Austenové” od autorky Shannon Haleové. Kniha vyšla v roce 2013 a příběh na 199 stranách vás unese do dávných časů. Viděli jste film Pýcha a předsudek? Pak jistě víte o čem mluvím. Podle recenzí je tato kniha skvělá jako „oddychová“. 

Vítejte ve světě stylu! Společně s autorkou nahlédneme pod pokličku módy a krásy a odhalíme tajemství skvělého vzhledu. S jednoduchými tipy a triky proměníte svůj šatník k nepoznání, zboříte pár módních mýtů a naučíte se překvapivě a originálně kombinovat a využít sílu doplňků tak, aby vám to vždy slušelo. Už nikdy žádné “nemám co na sebe”! Kniha “Stylistkou sama sobě” vám to nikdy nedovolí. 

Poslední skvělou knihou je “Grácie a styl” Ilustrovaná kniha o stylu, která je parodií na všechny módní trendy a měřítka krásy. Dozvíte se jak sladit jednotlivé kousky oblečení, co je základem šatníku, co o vás vypovídají vaše džíny, poutavou kapitolkou je také deníček tepláků. Nechybí ani základy líčení, výběr slunečních brýlí, výběr kabelky, či jak mluvit s prodavačem. Kniha je doplněná o nádherné fotografie autorky, která napsala také bestseller Grace Guide. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *