To je tak, když knihomol vyrazí na nákupy

Brouzdat na internetu, když se má člověk učit na zkoušky je opravdu fajn, ale ne pro knihomola, který narazí na stránky svého oblíbeného Knižního klubu a tam najde nové kousky, které ještě nemá ve své knihovničce.

Ano, předpokládáte správně. Neodolala jsem a koupila si nové knihy do knihovničky.

Přišli v pátek, a tak jsem si je byla vyzvednout v zásilkovně. Velice jsem se těšila a zde je ukázka nových přírůstků do knihovny a hned po přečtení vám o nich povím více.

knihySTÁLE PŮLNOC, napsala Denise Mina

Poslední stránka knihy, aneb krátce o tom, o čem kniha píše.

Klid glasgowského předměstí je narušen brutálním přepadením. Ozbrojení muži v kuklách obsadí zdánlivě obyčejný rodinný dům a hledají muže, kterého nikdo nezná. Padne výstřel a ozbrojenci zmizí i s rukojmím a požadavkem dvou miliónů liber. 

pro vyšetřovatelku Alex Morrowou to může být klíčový případ. Pokud by dostala šanci. Je průbojná, ctižádostivá a zoufale se snaží skrýt kostlivce ve svém šatníku – to jí na popularitě mezi kolegy nepřidá. Čím více se noří do případu, zjišťuje, že není jediná, která něco skrývá, a při odhalování tajemství jedné rodiny musí chránit to své…

Už jen tento text zní velice zajímavě. Mám ráda knihy o napětí, kde se ponořím do děje a mám pocit, jako bych to byla já, kdo má tajemství a vyšetřuje zapeklitý případ. Velmi se na čtení knihy těším, ale obávám se, že na tyto knihy dojde až po vypůjčených knihách z knihovny.

BOHOVÉ A BESTIE, aneb další kniha od stejné autorkykniha

Tato kniha se stala nejlepší detektivkou roku 2013. A já už se nemůžu dočkat, až se ponořím do děje. Aniž bych to tušila, tak jsem si objednala právě dvě knihy s třídílné série od autorky. No bohužel, když jsem se pak dívala na ten třetí díl, k dostání v Knižním klubu už nebyl. Počkám, zda-li jej opět naskladní, nebo si jej koupím u jiného prodejce. Rozhodně však nesmí chybět v mé sbírce.

Kniha o knize….

Je týden před Vánocemi. Na rušnou pobočku pošty v Glasgow vtrhne lupič s kalašnikovem a přnutí zákazníky lehnout tváří k zemi. Jeden upravený starší muž se náhle zvedne, svého tříletého vnuka přenechá cizímu člověku a jde pomáhat lupičovi. Mlčky plní pytle penězi a nosí je ke dveřím. Otevře dveře, pokyne hlavou a jako by to bylo už předem dohodnuto, rozstřílí staříka na kusy.

Když vyšetřovatelka Alex Morrowová dorazí na místo činu, zjistí, že poštovní alarm byl ještě před přepadením deaktivován. Prvotní vyšetřování ukáže, že nikdo ze zaměstnanců na ozbrojence nemá žádné vazby. Ani starému pánovi se v podstatě nedá nic vytknout – inspirující, celý život bojující za sociální spravedlnost. Pátrání po střelci dovede Morrowovou do podivného světa stranické politiky a života Davida Gillespie, populárního politika, jehož sexuální výstřelky dělí politickou scénu na dva tábory. Ať se děje cokoliv, Morrowová netouží po ničem jiném, než se vrátit domů k manželovi a svým dvojčatům, než pochopí, co vyšetřování případu znamená: žádný kout města není bezpečný a její angažovanost bude větší, než by si kdy myslela.

knihyNETVOR: Alex Flinn

Jelikož jsem knihy koupila tento týden. Nemám je přečtené a tak o nich moc nevím. Sama kniha však na poslední stránce mluví za vše. Bude to skvělá kniha.

Jsem netvor. Zvíře. Ne vlk nebo medvěd, gorila nebo pes, ale odporná stvůra, která chodí vzpřímeně. Jsem zrůda. Myslíte si, že vám vyprávím pohádky? Mýlíte se. Vše je skutečné. Místo – New York City. Čas – současnost. Nejsem znetvořený, není to nemoc. Budu takový navždy, jestli neprolomím kletbu. Ano, kletbu, kterou na mě uvrhla ve škole čarodějka. Proč mě proměnila v netvora, který se ve dne skrývá a v noci se vydává na lov? Řeknu vám to. Řeknu vám, jak jsem byl Kylem Kingsburym, klukem, jakým byste si přáli být, s penězi, perfektním vzhledem a perfektním životem. A potom vám řeknu, jak jsem se stal perfektním… netvorem.

Nezapomeňte se ani podívat na poutavé video o knize.

KRVAVÝ VÍTR: Jakob Melanderrecenze knih

První díl trilogie o Larsi Winklerovi: samotáři, otci, bývalém pankáčovi – a jednom z nejlepších policejních vyšetřovatelů v Kodani. Krvavý vítr je detektivka z kodaňských ulic o rodině a zlu. A také příběh o tom, jak se z člověka stává vrah. Během německé okupace pečuje mladá dívka o zraněného anglického pilota v utajeném sklepě. Zamilují se do sebe, ale jejich vztah bude mít fatální následky, jež se plně projeví až v současnosti, kdy morbidní vraždy otřesou Kodaní.
Na ostrově Amager je nalezena zavražděná žena. Tělo je neporušené, ale oči má vyloupnuté s chirurgickou přesností. Kodaňský policista Lars Winkler se chopí případu. Brzy se objeví další znetvořené tělo. Vypátrat vraha není jediným Larsovým úkolem: opustila ho manželka, dospívající dcera Marie revoltuje a jeho nepřátelé na oddělení ho bedlivě střeží. Larsova minulost, která je mezi policisty už dlouho veřejným tajemstvím, ho dohání…

Tak to byly nové přírůstky do mé knihovničky. Moc se těším na čtení a doufám, že si přečtete jejich recenze, které pro vás ihned po přečtení připravím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *