Kouzelný život

Domácí oblečení

V období, kdy teploty venku klesají pod bod mrazu a brzy odpoledne se stmívá, se více, než kdy jindy, rádi zdržujeme doma. To je ten přesný čas, kdy na řadu přichází teplé koupele, vůně aromatických svíček, bylinkové čaje s medem, prostě domácí pohoda v příjemně vytopeném bytě.

Stejně tak jak, my ženy, máme rády hezky útulno kolem sebe, bychom měly přistupovat i k tomu, co si doma obléct. To, že tlustým teplákům s vypouklými koleny a tričkám s dírou pod paží už dávno odzvonilo, je každé z nás jasné. Stejně tak, jak si asi jen málokdo na sebe doma obleče župánek s péřovým boa kolem krku a na nohy obuje lodičky s jehlovým podpatkem, jako to známe z filmů pro pamětníky.

Tak takto asi ne …

Žádné módní trendy neudávají, co se má a nemá nosit na doma. Byl by to taky holý nesmysl. Doma je člověk ve svém soukromí a měl by se tam cítit pohodlně a dobře. Na druhou stranu by měl mít na sobě něco, za co se nemusí stydět, když třeba nečekaně zazvoní sousedka, že si jde půjčit česnek. A my pak kvůli česneku zpřeházíme celou skříň, abychom se v rychlosti převlekly.

Mami, někdo zvoní!

Někdo se cítí dobře v sukni, někdo v šatech, někdo v kraťasech, někdo v teplákách. A proč taky ne? Nejsou totiž tepláky jako tepláky. I tepláky mohou vypadat vkusně, zvlášť když jsou doplněny pěkným, i když třeba lehce vytahaným trikem.

Mezi oblíbené domácí kousky dnešní doby patří bezesporu legíny. Na trhu je jich celá spousta a za přijatelné ceny, rozhodně je z čeho vybírat. Stejně tak, jako jsou v obchodech k dostání celé domácí soupravy, které se hodí hlavně na chladnější období roku.

Legíny jsou oblíbeným a pohodlným domácím oděvem

Až na malé výjimky chodí ženy, zvláště mají-li doma partnera, upravené a hezky oblečené. Horší to ale někdy bývá právě s muži. Někteří toto vůbec neřeší, a až příliš často bývají jejich oblíbeným domácím oděvem nepříliš sexy trenky doplněné ponožkami nebo vytahané spodky bez ponožek. Druhým extrémem jsou ovšem pánové Dokonalí, kteří musí být perfektně sladěni vždy za každých okolností. Takže než si vyberou oblečení ke své spokojenosti, vytahají půl skříně.

Jsou ale některé příležitosti, kdy je pěkné domácí oblečení skoro až povinností. A to jsou různé oslavy narozenin, svátků a především Vánoce a Velikonoce. Tyto dny se nesou ve slavnostním duchu a sváteční oblečení k nim patří. Je důležité, abychom k této tradici vedli i svoje děti. Již za pár týdnů k tomu budeme mít příležitost…..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *