Kouzelný život

Den pro sebe

Běháš neustále od úkolu k úkolu? Chybí ti čas na tvé koníčky, zábavu a přátele? Přestaň se neustále honit za úkoly. Nestresuj se. Plánuj. Jen tak zvládneš rychle vše důležité a zbude ti čas pro tvé vlastní zájmy.

Každý večer si vezmi diář nebo arch papíru a sepiš si úkoly na další den. Piš je od nejdůležitějšího po méně důležitý. Snaž se jich nedávat si příliš, aby jsi měla na každý úkol dostatek času. Ideální jsou tři větší úkoly a pět jednoduchých. Více si dávat je zbytečné. K úkolům si také připiš od kdy do kdy se jim budeš věnovat. Nezapomeň si mezi jednotlivými úkoly dělat pauzu, kterou můžeš využít na jídlo, úklid nebo cvičení. 

Plánováním se vyhneš zbytečnému stresu a díky pauzám se nebudeš cítit příliš přepracovaná, vyčistíš si mysl a budeš pracovat více efektivněji. 

Dodržuj svůj plán. Čím víc úkolů nesplníš, tím víc jich budeš mít následující den. 

Nauč se říkat “NE!” Jen tak nebudeš mít stále více úkolů. Získáš konečně čas sama pro sebe. Máš nabytý den? Odřekni úkoly, které víš, že je nestihneš. Nikdo ti nemůže nic říct a ty získáš více času na skutečně důležité věci. 

Velmi důležitý je také spánek. Spi alespoň 7-8 hodin, jen tak se budeš cítit odpočatá a ve formě. Úkoly se ti pak budou dělat snáz, jelikož budeš mít dostatek energie. Je také důležitá zdravá strava. Pokud se před složitými úkoly nacpeš smaženými jídly, budeš unavená a pracovat se ti nebude chtít. Nezapomeň také relaxovat. Vyhraď si alespoň 30 minut za den, během kterých si zacvičíš, vyrazíš na krátkou procházku se psem nebo si jen tak poležíš na posteli a odpočineš si. 

Při práci se soustřeď pouze na jeden úkol. Nedělej více věcí současně. Odvedená práce bude nekvalitní a nebude tak dobrá, jako když by jsi ji věnovala 100% úsilí. 

Jak by měl vypadat ideálně naplánovaný den?

Ráno: budíček, snídaně, zkontrolovat denní plán

Dopoledne: jeden velký úkol, vyřídit poštu

Oběd: motivace k dalším úkolům

Odpoledne: dva menší úkoly (doktor, vyzvednou děti ze školy, velký nákup…)

K večeru: Zkontrolovat úkoly, sepsat další, uvařit večeři rodině

Večer: uložit děti, relaxace, spánek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *