Kouzelný život

Čekáme miminko, aneb už v červenci k nám PŘILETÍ ČÁP

Krátce před Vánoci jsme se dozvěděli velice krásnou novinku. „BUDEME MÍT MIMINKO“ Strašně moc se na toho prcka těšíme. Nemůžeme se dočkat každé další kontroly, abychom se podívali, jak se prckovi daří.

Pomalu už mu chystáme také výbavičku, přemýšlíme o vhodné postýlce, která by se nám líbila i jakou porodnici zvolíme. Pořídila jsem si také těhotenský deník, kam si zapisuji všechny důležité věci, které se týkají mého těhotenství. Je zde dostatek prostoru na vepisování těhotenských chutí i nevolností. Prostor pro poznámky i zápisky o tom, jak se v daném týdnu cítím. Nechybí ani krátké odstavce, které mě vždy poví, co mě daný týden v těhotenství čeká nebo mi pomohou zapisovat si důležité okamžiky v průběhu celého těhotenství.

14. týden

Poté, co jste byla na prvním ultrazvuku a víte, že je všechno v pořádku, chcete asi rodině a přátelům oznámit vzrušující novinku o svém těhotenství. Níže si udělejte seznam všech lidí, kterým to chcete říci.

Deníček je rozdělený na jednotlivé sekce:

  • PŘÍPRAVA NA TĚHOTENSTVÍ
  • PÉČE A KURZY
  • PŘIPRAVUJEME SE NA MIMINKO
  • PRVNÍ TRIMESTR
  • DRUHÝ TRIMESTR
  • TŘETÍ TRIMESTR
  • POROD
  • NOVÝ PŘÍRUSTEK

Je zde také prostor pro vložení první fotografie z ultrazvuku nebo fotografie miminka po narození. Připravené kolonky v části NOVÝ PŘÍRUSTEK vám pomohou zaznamenat si všechny údaje od porodní váhy dítěte až po doktora a sestřičku, kteří pomáhali s porodem děťátka.

Praktické kapsičky na prvních stránkách nové rubriky slouží zase pro uložení tiskopisů, DVD, první čepičky či dalších fotografií.

Každá žena má s těhotenstvím jinou zkušenost, ale žádná nepopírá, že je to kouzelný čas, kdy se její tělo mění každým dnem. Zaznamenejte tyto proměny a získejte tak památku na dny v očekávání. Týden po týdnu můžete zachycovat všechny události od prvního ultrazvuku, neobvyklých chutí nebo prvního pohybu vašeho dítěte. Nejdete zde i prostor pro těhotenskou péči, osobní deník či adresář důležitých kontaktů pro budoucnost. Máte jedinečnou šanci vytvořit unikátní deník zrodu nového života. 

Deník mého děťátka vydalo nakladatelství Slovart

A co vy? Jaké vy jste měli první dojmy, když jste se dozvěděli, že budete maminkami? Jak jste se cítili, kdy jste začali kupovat výbavičku a řešit důležité věci? Napište mi o tom dolů do komentářů. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *